Define Dedektörü Ne işe Yarar?

Bazıları hobi maksatlı heyecan için, bazıları ise zengin olma hayallerini gerçekleştirmek için sahaya çıkmakta ve altın, gümüş gibi değerli metalleri aramaya çalışmaktadır. Geçmişte amatörce yapılan bu iş gelişen teknoloji sayesinde artık çok daha profesyonel şekilde yapılmaktadır. Arazide günlerce boşa harcanan zaman yerine artık nokta atışı yapabilecekleri define dedektörleri ile hızlı ve isabet oranı yüksek sonuçlar alınabilmekte. Gelişmiş özelliklere sahip dedektörler özellik ve donanımları sayesinde tek bir cihazla aynı anda boşluk, mezar, oda, tünel, mahzen, yer altı kalıntı ve harabelerini tespit edebilmekle birlikte aynı zamanda da tekil veya toplu haldeki kıymetli paraları, heykelleri, kıymetli takıları, derinlerdeki hazine ve defineleri tespit edebilmekte, tespit edilen hedeflerin yoğunluklarını ve derinliklerini de ekranda gösterebilmektedirler. Bu gibi üstün nitelik ve vasıflara sahip teknolojiler sayesinde defineciler profesyonel aramalar yaparak hedeflerini yakalamakta yüksek başarı şansına sahip olmaktadırlar.

Define Dedektörleri Özellikleri Nelerdir?

Günümüzde kıymetli metallerden oluşan defineleri bulma maksatlı VLF ve PULSE mantığına dayalı çalışan teknolojiler en çok tercih edilenlerin başında gelmektedirler. VLF ve PULSE Dedektörler Metal tespitlerinde yüksek başarıya sahip oldukları gibi, Tespit edilen metallerin değerli,değersiz veya altın olup olmadığı şeklinde ayırım yapabilenlerin yanı sıra otomotik toprak ayarlı, manuel toprak ayarlı, boşluk tespiti yapabilenlerine kadar birçok özelliklerde ve oldukça fazla sayıda yerli veya yabancı metal dedektörleri, Define dedektörleri mevcuttur. Fakat bunların arasına son dönemlerde katılan daha da gelişmiş teknolojiler 2D, 3D görüntülü, Tablet, laptop veya Renkli LCD, TFT, ekranlara sahip Diğer az gelişmiş dedektörlerden ayrıştırıcı bariz özellikler taşıyan yeni nesil Dedektörler toprak altındaki tünel, mezar, mahzen gibi boşlukları, altın, gümüş gibi değerli metalleri ve tek tek halindeki paraları aynı anda kolayca tespit edilebilme, ve yüksek doğruluklarda ayırımlar yapabilme üstünlüklerinden dolayı definecilik alanında heyecana yol açmış, dolayısıyla da başarılarından ötürü bu tarz gelişmiş Define dedektörlerini daha çok tercih edilenler noktasına taşımıştır .

Define Dedektörleri Güvenilir Midir?

Yerli ve yabancı olmak üzere kurumsal ve dünya markası olarak bilinen yüzlerce marka ve modellerin yanı sıra, merdiven altı, köşe başı, orada burada derleme toplama dedektörlerin satıldığı günümüzde Dedektör almak isteyenlerin doğru tercihler yapamaması, yanılması veya yanıltılması ihtimali oldukça yüksektir; Bu sebeple Tercihlerini Mutlaka Öncelikli olarak Kurumsal, marka değeri taşıyan Dünya pazarında da satılmakta olan markalardan yana yapmalı, Akabinde de Kendisinin ihtiyaçlarına cevap verebilecek özellikler taşıyan Dedektörlerin üzerine yoğunlaşıp, araştırıp, mümkünse test edip ondan sonra satın almaya karar versinler. Diğer önemli bir husus ise Satın alınan Dedektörün Elektronik bir ürün olduğu ve arızalanma, teknik servis ihtiyacı, düzenli bakım ihtiyacı, aksesuar kırılmaları, aksesuar kayıpları gibi durumlarda hızlı, ekonomik ve de uzun yıllar boyunca hizmet verebilecek kalıcı vede güvenilir firma ve markalar tercih edilmelidir. Oldukça önemli olmasına rağmen önemsenmeyen yada dikkatlerden kaçan ürün sonrası eğitim, teknik servis hizmetleri vs gibi kaçınılmaz ihtiyaçlar mevzubahis olduğunda aylarca tamir süreci beklemekle yüz yüze kalınmakta, yada tamir ettirilemeyen dedektörlerin çöp olacağı gerçeği göz ardı edilmemeli.